Laikraksts "Diena": Jautājumi par INPO 5 un "Rets Investīcijas"

Laikraksts "Diena": Jautājumi par INPO 5 un "Rets Investīcijas"

09.04.2009.

Laikraksta žurnālistes Baibas Rulles jautājumi

1) Vai PAP tuvākā gada laikā varētu izlemt par Rets investicijas pārdošanu, ņemot vērā, ka ir radīti pievilcīgi enerģijas iepirkšanas noteikumi? Vai līdz šim saņemti ārvalstu investoru interešu apliecinājumi? Kādu?
2) Vai Rets investicijas plāno pieteikties obligatajam iepirkumam, lai kompānijas pārdotās vēja enerģijas cenai tiktu piemērota jaunajos MK (198.)noteikumos noteiktā cena? Ja, jā , kur un kad iesniegumi iesniegti? Kad enerģiju plānojat pārdot par jauno cenu? Kāds ir Rets investicijas pērn LE pārdotās enerģijas apjoms - MW un latos.
3) Vai PAP plāno paplašināt darbību vēja enerģijas jomā - tas ir celt jaunus ģeneratorus (uz zemes, jūrā)? Ja, jā - vai tas jau tiek darīts, ar kādu firmu starpniecību? Par kādiem MW ir runa?
4) Vai PAP un ar to saistīties investori, kompanijas darbojas arī citos ar atjaunojamo enerģiju saistītos projektos?

ar cieņu,

Baiba Rulle

Privāto aktīvu pārvaldes komentārs

1) PAP regulāri vērtē izrādīto interesi par savu investīciju SIA Rets investīcijas. Līdz šodienai neviens no izskatītajiem sadarbības piedāvājumiem nav pieņemts, un par investīcijas pārdošanu līdz ar to lemt nav pamata.

2) Rets investīcijas ir iepazinusies Ministru kabineta noteikumu Nr.198 ietvaros izstrādāto jauno formulu, pēc kuras tiek noteikta elektroenerģijas iepirkuma cena. Šī formula sniedz zināmas garantijas, plānojot ilgtermiņa attīstību, kā arī sniedz papildus drošību  iespējamiem ārvalstu investoriem Latvijas tirgū, jo piesaista iepirkuma cenu eiro un lata valūtu kursam. Šādam risinājumam ir būtiska nozīme gadījumā, ja tiek pārskatīta valsts politika attiecībā uz nacionālās valūtas kursu. Rets investīcijas izvērtēs iespēju pieteikties obligātajam iepirkumam, lai saražotajai enerģijai piemērotu jauno MK noteikumu noteikto cenu, gadījumā ja notiks noteiktā lata-eiro valūtas kursa izmaiņas. Šobrīd pieteikums netiek gatavots un LR Ekonomikas ministrijā nav iesniegts, jo pēc tāda nav vajadzības.

3) Uzņēmuma darbības paplašināšanas iespējas ir izpētes stadijā. Vēja enerģijas attīstības perspektīva Latvijā ir lielā mērā atkarīga no valsts enerģētikas ilgtermiņa politikas – kā Latvija tiks nodrošināta ar energoresursiem. Šī brīža ekonomiskajā situācijā lēmums par jaunu vēja staciju izbūvi nav uzņēmuma  dienas kārtībā.

4) Šobrīd PAP kā finanšu investoram nav citu investīciju, kuru ietvaros norit aktīva darbība projektos enerģijas ražošanā no atjaunojamiem resursiem.

Komentāru Privāto aktīvu pārvaldes vārdā sagatavoja:
Juris Pētersons
PAP korporatīvā komunikācija

Mājas lapas pareizas darbības nodrošināšanai un tās lietošanas ērtībām mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes ļauj mums analizēt mājas lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību. Vairāk informācijas par sīkdatnēs un kā atcelt savu piekrišanu mūsu privātuma politika.

Piekrītu visām sīkdatnēm Izdarīt izvēlniPiekrītu atzīmētajām