Laikraksts "Diena": Jautājumi par PAP grupas uzņēmumiem.

Laikraksts "Diena": Jautājumi par PAP grupas uzņēmumiem.

09.06.2009.

Baibas Rulles jautājumi

Sveicināti, Pētersona kungs.

Ļoti lūdzu rast iespēju operatīvi (vislabāk, līdz rītdienas diviem) sagatavot atbildes uz sekojošiem jautājumiem:

Cik lielas ir PAP un tai piederošo visu meitasfirmu (INPO) kredītu saistības?

Cik no tām ir ir latos, cik ārvalstu valūtas?

Cik lieli ir ilgtermiņa kredīti latos, cik lieli ir īstermiņa kredīti latos?

Kāds ir katra konkrēta INPO grupas SIA piederošu uzņēmumu kredītu saistības, cik lieli ir latu kredīti ? Tas, ir cik lielas, piemēram uz 2008.gada beigām (ja nav aktuālāku datu) bija Valmieras piena kombināta, Nelsens, Rets investīcijas un pārējo INPO uzņēmumu kredītu saistības, vai tie bija bankās un kāda valūtā un kādi ir to termiņi?

Vēl gribēju precizēt, vai ar Jūsu  strapniecību var saņemt arī atbildes par citiem A.Šķēlem vai viņa gimenes locekļiem piederošiem ieguldījumiem, uzņēmumiem, piemēram TA projektu un TA sabiedrību, arī  Jūraslīča īpašniekiem?

ar cieņu,

Baiba Rulle
Diena

Privāto aktīvu pārvaldes komentārs

Paldies par Jūsu jautājumiem.

SIA Privāto aktīvu pārvalde ( PAP) ir ieguldījumu sabiedrība, kura pati aizņemšanos ne bankās, ne ārpusbanku tirgū neveic. PAP, saskaņā ar tās vienīgā dalībnieka noteikto politiku, nepieciešamības gadījumā tiek finansēta ar ilgtermiņa ieguldījumiem un aizdevumiem kapitālā, izmantojot tās dalībnieku finanšu līdzekļus. PAP dalībnieki savus ieguldījumus un ilgtermiņa aizdevumus ir veikuši gan latos, gan eiro.

Savukārt PAP meitas uzņēmumi INPO, kas darbojas kā atsevišķi nodalītu ieguldījumu sabiedrības, veic tos, izmantojot gan dalībnieka, gan banku aizdevumus. PAP meitu kompāniju visu veikto banku kredītu valūta ir eiro, 2009.gada jūnijā.  Šāda situācija likumsakarīgi veidojusies Latvijas absurdās monetārās politikas rezultātā, it sevišķi ņemot vērā līdzšinējos nepievilcīgos piedāvājumus kreditēties Latvijas nacionālajā valūtā - latos. Tā kā lats ir piesaistīts eiro un Latvijas Banka ir publiski uzņēmusies saistības nemainīt piesaistes kursu, tad, iespējams, ka tāda stratēģija attaisnosies.

Par INPO veikto ieguldījumu kompānijās, kuras Jūs pieminat. AS Valmieras piens un  SIA Rets investīcijas ir uzņēmumi, kuros INPO ir pilna vadības kontrole. Šo uzņēmumu kredītsaistības bankās arī ir tikai eiro. INPO daļēji piederošās SIA Baltā kāpa, kuras īpašumā ir zemes gabals (Jūraslīcis), kredītsaistības arī ir tikai eiro.

SIA Nelsens vadības kontrole, kā arī kapitāla vairākums pieder Francijas komunālo pakalpojumu gigantam Veolia Environnement. Tādēļ operatīvas ziņas bez viņu piekrišanas sniegt Jums nevaram.

Sniegt detalizētu informāciju par katra Jūsu minētā uzņēmuma kredītsaistībām neuzskatām par pienākumu, kā arī to nedarām biznesa apsvērumu dēļ. Par atsevišķu Jūsu minēto uzņēmumu kredītsaistībām aicinām interesēties publiski pieejamajos reģistros, kur tiek nodrošināta likumdošanā paredzētā publicējamā informācija par uzņēmumu gada pārskatiem.

Izmantojam izdevību un aicinām Jūs šoreiz ņemt vērā mūsu atbildes un godprātīgi tās izmantot savu publikāciju tapšanā.

Komentāru Privāto aktīvu pārvaldes vārdā sagatavoja:
Juris Pētersons
PAP korporatīvā komunikācija

Mājas lapas pareizas darbības nodrošināšanai un tās lietošanas ērtībām mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes ļauj mums analizēt mājas lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību. Vairāk informācijas par sīkdatnēs un kā atcelt savu piekrišanu mūsu privātuma politika.

Piekrītu visām sīkdatnēm Izdarīt izvēlniPiekrītu atzīmētajām