Laikraksts "Diens bizness": atbildes Dienas biznesa redaktorei par Ekonomikas ministrijas rīcību enerģētikas jomā

Laikraksts "Diens bizness": atbildes Dienas biznesa redaktorei par Ekonomikas ministrijas rīcību enerģētikas jomā

21.05.2013.

Par Ekonomikas ministrijas rīcību enerģētikas jomā

Atsaucoties uz mūsu telefona sarunu, gribētu šodien komentāru par šādu jautājumu: Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, argumentējot to, kāpēc pirmajājm 15 vēja stacijām būtu jāatņem piešķirtais atbalsts sacīja, ka  runa ir par ārpus OIK reformas palikušajām vēja stacijām, kas līdz ar to var saņemt valsts atbalstu neierobežoti ilgu laiku, turklāt kā liecina EM rīcībā esošā informācija, tās sen jau ir atpelnījušās un amortizējušās".

Vai tā ir, ka šīm vēja stacijām tiešām ir paredzēts neierobežota laika atbalsts un tās sen jau ir atpelnījušās?

Līva Melbārzde
"Dienas biznesa" redaktore

Privāto aktīvu pārvaldes komentārs

Ekonomikas ministrs Pavļuta kungs vai nu demonstrē savu nekompetenci paša pārvaldītās institūcijas darbībā, vai arī apzināti izplata nepatiesus apgalvojumus.

Pirmajām 15 vēja stacijām valsts atbalsta saņemšanu un tā apjomu nosaka spēkā esošā likumdošana, kā arī saņemtā, terminētā, darbības licence. Terminēta licence nozīmē, ka tai ir beigu termiņš, kurš vienpadsmit Privāto aktīvu pārvaldei piederošo Grobiņas vēja parku gadījumā beidzas 2020.gadā. Veicot vēja parku iegādi 2007.gadā un plānojot savu darbību ilgtermiņā, Privāto aktīvu pārvalde ir rēķinājusies ar šo termiņu.

Turklāt saskaņā EM apkopoto informāciju tieši pirmie 15 vēja parki 2012. gadā saņēma gandrīz absolūti vismazāko valsts atbalstu par vienu saražoto kWh. Šis atbalsts ir pat mazāks nekā TEC-1/-2, un no kopēja valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem  sastādīja tikai 1.5%.

Privāto aktīvu pārvaldei, kas 11 Grobiņas vēja parkus iegādājās 2007.gada nogalē, pēc sešu gadu darba vēl ir 6 miljonu eiro kredīts bankā, tādēļ par “atpelnīšanos” EM interpretācijā nevar būt runa. Turklāt ar mums EM nekad nav uzskatījusi par nepieciešamu sazināties šī jautājuma apspriešanā.

Reformām būtu jāveicina vietējo ražotāju konkurētspēja un uzņēmējdarbības efektīva attīstība Latvijā. Ekonomikas ministrijai būtu jāiestājas par vietējiem ražotājiem, jāiestājas par tiesiskās paļāvības un prognozējamas pārvaldes praksi, kad tā grasās reformas veikt.

Ekonomikas ministrijas piedāvājums, vēršanās pret atsevišķiem ražotājiem, un komentāri ir pretrunā ar šādu praksi. Turklāt šāda vēršanās pret atsevišķām vēja stacijām OIK praktiski neietekmēs.

Komentāru Privāto aktīvu pārvaldes vārdā sagatavoja:
Juris Pētersons
PAP korporatīvā komunikācija

Mājas lapas pareizas darbības nodrošināšanai un tās lietošanas ērtībām mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes ļauj mums analizēt mājas lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību. Vairāk informācijas par sīkdatnēs un kā atcelt savu piekrišanu mūsu privātuma politika.

Piekrītu visām sīkdatnēm Izdarīt izvēlniPiekrītu atzīmētajām