Latvijas Radio: Jautājumi par Andrejostu.

Latvijas Radio: Jautājumi par Andrejostu.

10.05.2011.

Latvijas Radio jautājumi

Kā Jūs komentētu KNAB vēršanos prokuratūrā par iespējamiem pārkāpumiem par zemes privatizāciju Andrejostā. Vai nepiekrītat viedoklim, ka īpašumam bija noteikts nepareizs lietošanas mērķis, kādēļ to bija iespējams privatizēt lētāk, un ka valdības noteikumi (par Rīgas ostas robežām) pieņemti atsevišķu personu interesēs, lai īpašumu vispār varētu privatizēt?

Matīss Arnicāns

Privāto aktīvu pārvaldes komentārs

SIA Rīgas jahtu centrs "Andrejosta" zemes gabalu, uz kuriem atrodas jahtu centrs un tam piederošās ēkas un būves, privatizāciju veic atbilstoši likumos un normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

Zemes gabalu privatizācijas cena, par kuriem ir noslēgti līgumi ar Privatizācijas aģentūru, ir neatbilstoši augsta un neatbilst pieticīgajiem, sezonāli ļoti īslaicīgajiem jahtu centra ieņēmumiem. Par zemes gabaliem noteikto izmantošanas mērķi būtu jāinteresējas Rīgas Domē un Privatizācijas aģentūrā.

Jahtu centrs, kā privāts uzņēmums, rīkojies savu tiesību un iespēju robežās, no savas puses veicot visas likumos noteiktās darbības atbilstoša privatizācijas procesa norisei.

Attiecībā uz Rīgas Brīvostas robežām, tās tiek noteiktas publiskā procedūrā, kur LR Ministru kabinetam ir pēdējā apstiprinātāja pienākums. Ostas robežas ir noteiktas arī Rīgas pilsētas attīstības plānā un domātas ilgtermiņa attīstības nodrošināšanai visu rīdzinieku interesēs. Jahtu centrs pilnīgi noteikti nav uzņēmums, kura nelielā biznesa specifiskās interesēs būtu veikts šis gadiem ilgais publiskais process.

Komentāru Privāto aktīvu pārvaldes vārdā sagatavoja:
Juris Pētersons
PAP korporatīvā komunikācija

Mājas lapas pareizas darbības nodrošināšanai un tās lietošanas ērtībām mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes ļauj mums analizēt mājas lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību. Vairāk informācijas par sīkdatnēs un kā atcelt savu piekrišanu mūsu privātuma politika.

Piekrītu visām sīkdatnēm Izdarīt izvēlniPiekrītu atzīmētajām