Portāls "Delfi": Privāto aktīvu pārvaldes atbilde portāla jautājumiem

Portāls "Delfi": Privāto aktīvu pārvaldes atbilde portāla jautājumiem

28.02.2012.

Ivo Leitāna jautājumi

Labdien!

Vēlējos vaicāt par SIA "Inpo 13" maksājumu - 74 000 eiro - ko šī gada 2.janvārī saņēma SIA "Veriko".

Kāpēc un ar ko tieši 2011.gada 28.septembrī slēgts SIA "Veriko" aizdevuma līgums, saskaņā ar kuru SIA "Inpo 13" sniedza šo 74 tūkstošu eiro aizdevumu?

Kādi ir šī aizdevuma līguma nosacījumi - summa, procenti, atmaksas termiņš?

Kāds bija šī aizdevuma līguma mērķis? Vai nodrošināt SIA "Veriko" ar līdzekļiem, lai tā varētu maksāt procentu maksājumus "Norvik bankai" par "airBaltic" obligācijām, kuras SIA "Veriko" ieguvusi saskaņā ar Finanšu instrumentu pirkuma līgumu?

Vai šāda aizdevuma sniegšana ir saskaņota ar "Inpo 13" īpašnieku ķēdi - gan ar SIA "Privāto aktīvu pārvalde", gan ar SIA "Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem" (SPI), gan ar SPI īpašniekiem?

Vai par šādu aizdevumu ir informēts un to ir saskaņojis (vai atbalstījis) Andris Šķēle?

Paldies!

Ivo Leitāns
"Delfi" žurnālists

Privāto aktīvu pārvaldes komentārs

Informācija par Privāto aktīvu pārvaldes (PAP) grupas uzņēmumu veiktajiem aktīvajiem ieguldījumiem ir pieejama publiski www.pap.lv. Kā tas Jums jau ir zināms, PAP nodrošina savu ieguldījumu caurspīdību un drošību, katru investīciju nodalot  atsevišķā uzņēmumā - INPO. Jūsu pieminētais INPO 13 šobrīd ir neaktīvs un nav veicis ieguldījumus kādā vienā konkrētā aktīvā.

Savukārt vispārējās komunikācijas politikas ietvaros PAP nesniedz komentārus medijiem par ieguldījumiem, kuri atrodas izpētes un izvērtēšanas stadijā, tātad kuru sakarā nav pieņemts konkrēts lēmums par to  perspektīvu. PAP sniedz izsmeļošu informāciju potenciālajiem investoriem, kuriem ir iespējama interese par projektiem noteiktā to attīstības stadijā. Baumas un pieņēmumus PAP nekomentē un nekomentēs.

Lēmumu pieņemšana PAP grupā ir atkarīga no paredzamās investīcijas lieluma, nozares profila, darījuma partneriem un citiem aspektiem. Lielākajā daļā gadījumu atbildība ir konkrētā ieguldījuma portfeļa pārvaldītāja ziņā. PAP lēmumu pieņemšanas process ir pilnībā nodalīts no tās īpašniekiem.

Andris Šķēle nav ne PAP grupas darbinieks, ne grupas uzņēmumu amatpersona, ne arī tās īpašnieks. Par to Jūs samērā viegli varat pārliecināties, piemēram, Lursoft datu bāzē. Līdz ar to nav arī vajadzības veikt tās procedūras lēmumu pieņemšanā, kuras Jūs pieminat.

Ja ir nodoms atsaukties uz manu atbildi, tad lūgums to citēt pilnībā.

Komentāru Privāto aktīvu pārvaldes vārdā sagatavoja:
Juris Pētersons
PAP korporatīvā komunikācija

Mājas lapas pareizas darbības nodrošināšanai un tās lietošanas ērtībām mēs izmantojam sīkdatnes. Sīkdatnes ļauj mums analizēt mājas lapas apmeklējumu un uzlabot tās darbību. Vairāk informācijas par sīkdatnēs un kā atcelt savu piekrišanu mūsu privātuma politika.

Piekrītu visām sīkdatnēm Izdarīt izvēlniPiekrītu atzīmētajām